BOPET fólie

BOPET fólie (biaxiálně orientovaná PET), někdy označovaná jako polyester, Melinex, Petlar, Sarafil, nebo Tenolan je vyráběna extruzní technologií s dloužením v podélném i příčném směru, přičemž si fólie zachovává transparentnost a vysokou pevnostní a tepelnou odolnost. Vlastnosti fólie lze modifikovat již během samotné výroby, a to buď technologicky, nebo přidáním aditiv, které umožňují regulovat její optické i mechanické vlastnosti.

Využití BOPET fólií je velmi široké. Jsou ideální volbou pro produkci flexibilních obalů, a to jak malých, tak i velkých průmyslových balení, BOPET fólie se používá pro elektroizolace kabelů, elektromotorů a transformátorů, široké uplatnění nachází v polygrafii, ale třeba i ve zdravotnictví, textilním, sklářském, nábytkářském průmyslu, při výrobě kancelářských potřeb, elektroniky, zabezpečovacích ochranných prvků, jako jsou hologramy, ale najdete je v mnoha stavebních materiálech, jako např. bitumeny a různé tepelné izolace.

Výhody materiálu
Polyesterové fólie jsou odolné proti otěru a umožňují mnoho variant případného dalšího zušlechťování, například potisk, lakování, metalizace, laminace apod.
Samozřejmostí je zdravotní nezávadnost a z velké části i recyklace tohoto materiálu.